Наш досвід

Рівень зростання фахової майстерності та досягнення педагогічних працівників висвітлюється у посібниках, які подаються на міську виставку педагогічних технологій "Зернини досвіду".

Пропонуємо ознайомитися з даними посібниками.

Посібник "Основи безпеки життєдіяльності для старших дошкільнят" вміщує розробки ігор та занять, значну кількість художніх творів, які направлені на формування основ безпеки життєдіяльності дошкільника, охорони їх життя та здоров`я.

До навчально-методичного посібника "Буду я навчатись мови золотої..." увійшли матеріали, які розкривають шляхи успішного оволодіння рідної мови дитиною. Посібник містить мовні логічні завдання, творчі ігри, план роботи гуртка з мовленнєвого спілкування, поради батькам та педагогам.

Посібник "Допоможе світ казок крокувати в дитсадок" дасть відповіді педагогам та батькам на питання чи потрібні сьогодні казки дітям, чого вони навчають і яку користь приносять дитині. Посібник містить серії захопливих казок з малюнками, серії творчих ілюстрацій до казок та добірку оповідань для малюків.

Посібник "Дошкільникам про права" вміщує розробки ігор та занять, значну кількість художніх творів, поетичних рядків, приказок, загадок та інформаційного матеріалу для батьків про права дітей.

Матеріали посібника "Формування естетичної культури особистості - національна суть розвитку сучасної освіти в Україні" сприяють підвищенню фахової майстерності педагогів, дають змогу забезпечити закладання основ естетичної орієнтації в національних і загально-людських цінностях.

Посібник "Кобзарева пісня лине в душу кожної дитини" рекомендовано вихователям в роботі з дітьми по ознайомленню з відомими людьми України. Посібник в доступній і цікавій формі знайомить дітей з життям і творчістю генія українського народу - поета, художника, мислителя Т.Г. Шевченка.

У посібнику "Мій рідний край Черкащина" подано матеріали про історичну та сучасну Черкащину.

Посібник "Дітям про космос" ознайомлює дошкільників з неповторною природою космосу, розширює їхнє уявлення про небесну сферу.

Посібник висвітлює розробки методів нетрадиційного малювання різними техніками, навчає спілкуватися з прекрасним і відтворювати його в малюнках та образах, стимулюючи та підтримуючи самостійність у втіленні власних задумів.

У посібнику"Дослідники-чомусики" висвітленні питання організації та проведення дослідницької діяльності у живій та неживій природі.

Посібник "Декоративно-прикладне мистецтво "Петрикіївський розпис"" сприяє підвищенню фахової майстерності педагогів з питань декоративно-прикладного мистецтва, спонукає педагогів до творчості, індивідуального підходу у роботі з дітьми по оволодінню різноманітними техніками малювання.

Посібник "Комплексний медико-педагогічний підхід до подолання заїкування у дітей дошкільного віку" висвітлює сучасний комплексний підхід до подолання заїкання, яки передбачає лікувально-педагогічний вплив на різні сторони психофізичного стану дитини, яка заїкається.

Посібник "Дошкільнятам про моря та річки України" містить безліч цікавих спостережень і розповідей, пов`язаних з представниками рослинного і тваринного світу морів та річок, наголошує на важливість води в житті людини та дбайливому, економному її використанні.

Посібник "Мистецтво взаємодії з батьками" навчить як правильно створити для дитини єдиний освітній простір, залучивши батьків до освітнього процесу.

До посібника "Календарні свята та обряди українців" увійшли українські свята і обряди для використання в роботі з дітьми дошкільного віку.

У науково-методичному посібнику виствітлено серію навчальних блоків знань як: "Світ природи", "Світ речей" і "Світ людей" подано методичні поради щодо їх використання.

До посібника "Впровадженя народного досвіду плекання дитини в сучасному суспільстві" увійшли українські народні колискові пісні, забавлянки, "пальчикові" ігри, народні рухливі ігри, заклички, рекомендовані для педагогів та батьків, які дбають про розвиток своїх дітей. А до посібника "Навчання дітей безпечної поведінки - важливий аспект їх життєвої компетенції" увійшли орієнтовані моделі занять, пам`ятки для дітей, поради батькам, поетичні та прозові твори, цикл бесід для використання в роботі з дітьми дошкільного віку з формувань основ безпеки життєдіяльності та їх життєвої компетентності.

Посібник "Театральна діяльність" розкриває методи та прийоми розвитку артистичних здібностей дітей старшого дошкільного віку. Матеріали посібника дають рекомендації щодо організації театралізованої діяльності дітей. Сценарії ігор-драматизацій , ляльковаго та пальчиковаго театрів, мовленнєві ігри, що подані у посібнику відповідають вимогам програми розвитку дтнини "Я у сівті".