Психологічна служба

ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА ДНЗ №18

Фундаментом роботи працівників психологічної служби дошкільного закладу є «Положення про психологічну службу системи освіти України» від 03.05.1999 №127. Діяльність працівників психологічної служби спрямована забезпечити повноцінне психологічне управління виховним процесом, мета якого – максимальне сприяння психічному, особистісному й індивідуальному розвиткові дітей, що гарантує їм на момент випуску із дошкільного закладу відповідну соціальну зрілість. Функції психологічної служби в дитячому закладі здійснює практичний психолог. Основною функцією практичного психолога є контроль психічного розвитку дитини та максимальне сприяння цьому розвиткові.
Науково – методична проблема, над якою працює психологічна служба дошкільного навчального закладу: «Забезпечення соціально-психологічних умов для всебічного й повноцінного розвитку дитини, збереження її психологічного здоров'я; підвищення рівня психологічної культури батьків та працівників дошкільного навчального закладу».
Тема над якою працює практичний психолог є «Особливості розвитку емоційно-вольової сфери у дітей дошкільного віку»

Завдання психологічної служби ДНЗ:

1. Психологічний супровід:
  • новоприбулих дітей, сприяння їхній адаптації до умов ДНЗ;
  • дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах;
  • дітей учасників АТО та дітей-переселенців;
  • в процесі вирішення конфліктних ситуацій між батьками та вихователями/помічниками вихователя; між працівниками ДНЗ.
  1. Діагностика, розвиток і корекція пізнавальної та емоційно-вольової сфери дітей.
  2. Профілактична робота з педагогами з метою попередження СЕВ.
  3. Просвітницька діяльність шляхом виступів на зборах, проведення семінарів з батьками та педагогами.
  4. Консультативна допомога батькам, педагогам, помічникам вихователя, адміністрації закладу.

.

Основні завдання психологічної служби закладу:

• проведення просвітницьких лекцій, семінарів, занять з педагогами, батьками, дітьми;
  • консультативна допомога всім учасникам навчально-виховного процесу;
  • розвивальна робота з дітьми, батьками, педагогами;
  • допомога дітям, які мають проблеми в поведінці, або які опинилися в складній життєвій ситуації;
  • психологічний супровід новоприбулих дітей;
  • визначення психологічної готовності дітей 6-річного віку до навчання у школі.