ДНЗ №18 "Вербиченька" Черкаської міської ради








Конспекти занять

                       Відкритий перегляд  

  «Чистота і порядок – запорука  здоров’я»

                   ДНЗ № 18 «Вербиченька»

 

 

Мета: Закріпити знання дітей про предмети особистої гігієни для підтримки чистоти й охайності, збереження здоров,я; уточнити знання про призначення цих предметів та вміння використовувати їх. Закріпити знання дітей про геометричні фігури, правильно вживати поняття « скільки», « стільки», «порівну», розрізняти рівність і нерівність груп предметів; порівнювати предмети за величиною; рахувати предмети в межах 5.Активізувати мовлення дітей; формувати уявлення про здоровий спосіб життя. Виховувати бережливе ставлення до свого здоров,я, бажання піклуватися про свій зовнішній вигляд.

Попередня робота. Бесіда та розглядання засобів особистої гігієни, читання художніх творів, загадок про предмети гігієни.

 

Матеріал. Предмети особистої гігієни (мило, зубна щітка, зубна паста, рушник, гребінець, носова хустинка); кошик з паперу і м’ячики до нього; по два однакових зображення м’ячиків для кожної дитини; смужка з 4 трикутниками на верхньому рядку і 4 ведмедиками для кожної дитини; 5 пласких зображень пірамідок і 5 зображень машинок.

 

Хід заняття.

Вихователь: Діти, сьогодні в нашому садочку надзвичайний день.

До нас завітали гості. Давайте привітаємося з ними.

Вихователь дзвонить в дзвоник.

Ось і наший знайомий дзвоник. Ой, що нам дзвоник говорить: «Здрастуй, здрастуй дітвора! Збиратися в коло пора»

Вихователь: Доброго ранку і тобі, дзвонику, і вам, дітки. А тепер давайте привітаємося один з одним і заспіваємо нашу пісеньку.

Здрастуйте, здрастуйте, здрастуйте!

Ось і зібрався наш круг.

Здрастуйте, здрастуйте, здрастуйте!

Руку дає другу друг.

Вихователь:    Нам приємно коли нам говорять добрі слова, а ще нам приємно, коли до

нас доторкаються лагідно рукою. Це ніби дотик підтримки.

Давайте зараз виконаємо вправу «Доторкнись до... та привітайся». Зараз ми будемо доторкатися один до одного тією частиною тіла, на яку я вкажу. Розділіться на пари і слухайте уважно:

Погладьте один одного по голівці;

Привітайтесь ручками;

Привітайтесь ніжками;

Привітайтесь носиками;

Привітайтесь вушками.

Тепер я бачу у вас хороший настрій.

 

Діти до дитячого садка надійшла посилка, яку принесла листоноша.

Дізнаймося, що в ній.

Д/гра «Що навіщо потрібно».

Кожна дитина по черзі виймає по одному предмету з торбинки і розповідає про нього.

 

Зубна щітка.

Навіщо вона потрібна! А навіщо потрібно чистити зуби (щоб завжди були здорові та міцні зуби). Що є у щітки (ручка і щіточка). Яка вона - м,яка чи жорстка. Як ми чистимо зуби.( зверху-вниз, справа - вліво).

Чищу зубки кожен день

Дуже добре й швидко,

Мені в цьому допоможе

Моя зубна... (щітка).

 

Зубна паста.

Яка паста, якого кольору, чим пахне.(це дитяча зубна паста). Чи можна її ковтати! Будуть зубки здоровенькі Я почищу їх гарненько Візьму в руки зубну щітку Густу і пухнасту.

Що крім цього треба, дітки!

Ще й зубну....(пасту).

 

Мило

Для чого потрібне мило, (змити бруд, мікроби з рук, тіла). Яке мило.(запашне, гладеньке,кругле). Коли мило мокре то воно слизьке.

Мию, мию без жалю

Мию там де брудно

Цю роботу я люблю

Та від неї худну.

 

Рушник.

Який рушник. (м,який, пухнастий, зроблений з тканини, махровий). Навіщо потрібен рушник.

Я маленький і завзятий

Люблю діток витирати.

Гребінець.

Що ми робимо гребінцем (розчісуємо волосся). У кожної людини має бути свій гребінець.

Маю я зубців багато,

Розчешу вас, як на свято.

 

Носова хустинка.

Для чого потрібна хустинка (витирати сльози, ніс). Яка хустинка (маленька, зроблена з тканини, м’якенька).

Лягла в кишеню і вартую,

Плаксі, реві та бруднулі
Витру вранці струмки сліз,

Не забуду і про ніс.

Зручний шматок тканини....(носова хустина)

 

Усі ці предмети гігієни ми знаємо і вони мають бути у кожної людини, щоб бути здоровими.

Чути стукіт у двері, до кімнати заходить дівчинка у медичній масці на обличчі.

-         Доброго ранку тобі Вікторія. А що в тебе на обличчі, навіщо тобі ця маска, ти захворіла.

-         Ні, але зараз на вулиці багато мікробів, я боюся захворіти.

-         Що потрібно робити для того, щоб не хворіти!

-         Що потрібно робити вранці.(зарядку)

Покажемо як це робити.

З чого починається наш день!

Із ранкової зарядки

Кожен з нас хай посміхається

І походить навприсядки

Хай до сонечка потягнеться

Розімне хай свої плечі

Нехай здоров,я добре тягнеться

В щасті й радості малечі.

Щоб зарадити хворобі треба не тільки стежити за чистотою свого тіла, а й за чистотою та порядком у кімнаті, у якій граєтеся та чистотою повітря.

Наведемо лад у куточку з іграшками.

 

Д/гра «Склади м’ячики у кошик».

Вихователь роздає кожній дитині кошик із паперу, на якому намалювало кружечки.

Діти, вам потрібно покласти в кошик стільки м’ячів, скільки намальовано кружечків.

 

Д/гра «Знайти такий самий м’яч».

Вихователь пропонує дітям пограти на килимку. Кожній дитині вихователь роздає зображення м’ячика і вмикає аудіо запис. Доки грає музика - м’ячики скачуть по килимі, щойно музика зупиняється, кожна дитина має знайти такий самий м’ячик, як у неї. Можна ускладнити гру, обмінявшись м’ячиками.

 

Д/гра «Поставимо ведмедиків на поличку».

Потрібно викласти під трикутниками на нижньому рядку стільки ведмедиків, щоб трикутників і ведмедиків було порівну.

-         Нам залишилось прибрати тільки одну іграшку. Відгадайте, яку саме.

«Бі-бі-бі», - вона співає,

хатку на колесах має.

Є у неї фари-очі,

ними світить серед ночі, (машина).

 

Д/гра «Поставимо машини в гараж».

На дошці зображено 5 пірамідок-гаражів різної величини. Потрібно поставити машини в гараж, великі машини в великі гаражі, маленькі в маленькі гаражі.

 

Д/гра «Що погано, а що добре для здоров`я».

-         Коли я буду розповідати вам про те, як потрібно поводитися , щоб бути здоровими, ви плеснете у долоні, а якщо я розповідатиму про щось погане для здоров,я ви потупаєте ніжками.

-         Щоранку необхідно чистити зуби.

-         Руки ніколи не потрібно мити.

-           Уранці потрібно робити зарядку.

-         Вушка мити не можна.

-         їсти цибулю не можна.

-         Мити руки після та перед їжею.

-         Не вмиватися.

Діти, ви - молодці. Ми згадали, що потрібно робити, щоб не хворіти. Адже чистота та порядок запорука здоров`я.

 

Конспект

Заняття з грамоти
«В країні звуків»
проведеного з дітьми
5-го року життя
Гр..№11

ДНЗ №18 «Вербиченька»
Вихователь Богуч Н. О.

 

 

Мета: Виправляти дітей у вимові звуків; учити знаходити їх місце у слові (початок); підбирати слова на заданий звук, будувати речення із цими словами. Закріпляти уміння ділити слова на склади, виділяти кількість складів у слові. Вдосконалювати навики складати речення із заданою кількістю слів..

 

Матеріал: Картки індивідуальні, демонстраційні картини, фініки, цифри, Поезія - вірші, скоромовки, загадки.

 

 

Вихователь: Любі діти! Після вчорашньої нашої поетичної години мені захотілося з вами попрацювати над чистотою вашої мови. Ви не завжди чітко вимовляєте звуки, слова та інколи не правильно будуєте речення. Тож розпочнемо роботу.

Спочатку попрацюємо над чистомовками. Я розпочинаю, а ви добавляєте останнє слово:

 

ша-ша-ша - бачу лоша

са-са-са - на квітці оса

ла-ла-ла - вдома була

за-за-за - наша коза

жу-жу-жу - казку розкажу

ра-ра-ра - киця Мура

ча-ча-ча - пограймо у квача

аш-аш-аш - хлопчик наш

я-ця-ця - наша киця

ща-ща-ща - у акули паща

ащ-ащ-ащ - твій плащ

 

Вихователь: Малята! А зараз перейдемо до виконання складніших завдань. Отже, гра «Впізнай звук»

Я буду називати окремі звуки, а ви, коли почуєте голосні серед них, то підніміть червоний кружечок.

[а], [м]. [с], [у], [р], [е], [п] іт. д..

(діти піднімаючи червоний кружечок, виконують завдання)

Вихователь: Молодці! Ви уважні. А зараз пограємо в іншу гру, в якій треба бути особливо уважними

Гра «Скільки пальчиків - стільки й звуків».

Я буду називати будь-яку композицію звуків [М, Л, І, В] чи іншу, а ви, загинаючи пальчики, рахуйте. Порахувавши, покажіть цифрою кількість вимовлених мною звуків.

(Діти виконують завдання. Вихователь допомагає слабкішим дітям).

Вихователь: Діти! Ось перед вами картинки із предметними зображеннями. Визначить І звук у зображені і підберіть слова, які починаються таким же звуком.

(Діти визначають перший звук і підбирають слова. Вихователь коректно виправляє помилки, допомагає підбирати слова дітям, у яких виникають труднощі).

Вихователь: Любі друзі! А давайте ви нам запропонуєте свої завдання на визначення звука, який найчастіше зустрічається у слові.

(Діти розповідають речівки, скоромовки, чистомовки, вірші).

Вихователь: Дружба - велика сила. Вона допомагає подолати будь-які труднощі. Ось перевірити вас наскільки ви вмієте дружити, допоможе гра «Справжні друзі».

(Діти вибирають картки із предметними зображеннями. Вгорі на кожній картці є аплікація із 2-3 геом. Фігур певного кольору. Діти обирають собі друга, на картці якого є така ж аплікація і разом будують одне речення, використовуючи в ньому обидва слова-зображення).

Вихователь: Виконання цього завдання продемонструвало нам, що ви по справжньому вмієте дружити. Мені сподобалось, як ви домовлялись між собою, коли будували речення. Але міняючи місцями слова у реченні, можна отримати інший зміст. Ось перед вами три картинки:

1.     Сніжинки;

2.      Сніговик;

3.      Діти.

Побудуйте речення, розташовуючи слова згідно номера Діти: 1 Коли випав сніг, діти зліпили сніговика.

2. Діти не зліпили сніговика. бо не випав сніг.

3. Щоб зліпити сніговика. потрібний сніг дітям.

(Діти будують речення, використовуючи іншу групу малюнків).

Вихователь: Діти! Слухаючи один одного і себе, ви, мабуть звернули увагу на тривалість вимови того чи іншого слова. Це відбувається так тому, що є слова із великою кількістю звуків (довгі) та із малою (короткі). Тож давайте будемо ділити слова на склади.

\

(Діти ділять слова на склади, використовуючи стрибки, присідання, плескання у долоні тощо).

Вихователь: Ось на такій веселій ноті мені і хочеться закінчити наше заняття. Попереду у нас з вами ще багато цікавого. Але це буде трішечки пізніше.